142020Okt

Cepljenje proti sezonski gripi 2020

SEZONSKO CEPLJENJE PROTI GRIPI

V ZD Postojna smo pričeli z neobveznim cepljenjem proti sezonski gripi.

Cepilno mesto za odrasle je v vseh ambulantah družinske medicine in njihovih referenčnih ambulantah.

Potrebno se je predhodno naročiti v sprejemni pisarni na tel. številko 05/7000 401

od PONEDELJKA – PETKA od 8.00-13.00 ure.

Cepljenje predšolskih otrok poteka v otroškem dispanzerju (05/7000 409),  cepljenje šolskih otrok pa v šolskem dispanzerju (05/7000 410). Za oba dispanzerja je potrebno predhodno naročilo na tel. številko v času dela ambulante.

Cepljenje proti gripi je zlasti priporočljivo za kronične bolnike, osebe stare 65 let in več, majhne otroke (od 6 mesecev do 2 let starosti), nosečnice ter osebe z izjemno povečano telesno težo…stroške cepljenja krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Prostovoljno cepljenje proti gripi je za vse zavarovane osebe pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja !!!

Osebe, ki nimajo obveznega zdravstvenega zavarovanja je cena cepljenja 14 € (račun poravnate v sprejemni pisarni ADM – priporočeno z bančno kartico – v popoldanskem času pa na mestu cepljenja).